Geri
Components / Bileşenler Paneli

Ekran tasarımını yaparken kullandığınız buton, inputText, Stepper veya grid gibi öğelere bileşen denir. Bileşenler görünüm ve özellik bakımından üst kademe (parent) olarak Component Sets / Bileşen Setine bağlıdır. Kuika Designer ile ön tanımlı gelen veya workspace özelinde kurumunuz tarafından tanımlanmış özel bileşen setleri/bileşenler de bulunabilir. Bu bileşenlere ek olarak HTML Tags ve bileşenlerden oluşturulmuş bileşen grupları da kullanılabilir bileşenlerdir.

Bir proje içinde sadece bir bileşen seti ile ekranlar geliştirilebilir. HTML Tags tüm projelere bileşen setleri hariicnde ek olarak eklenebilir ve kullanılabilir. Ancak bileşen grupları ve ekran şablonları proje oluşturma sürecinde sçeili olan bileşen setine bağlı olarak gelecektir.

Bahsettiğimiz bu bileşenler Design Mode/Tasarım görünümünde sol kenar da Components/Bileşenler panelinde kategori bazlı gruplanmış olarak listelenir.

Bileşenler listesi içinde arama yapabilirsiniz. Kategori bazlı seçim ile de seçilen kategorilerin altında bulunan bileşenlerin sadece listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Bileşenler listesinden bir bileşenleni mouse sol klik basılı iken sürükle-bırak yöntemiyle ekrana ekleyebilirsiniz.

Kuika 101
Başlangıç
Bileşenler
Kodu Dışa Aktarın
Layout ve Tasarım
Ortak Çalışma
Prototipleme
S.S.S.
Yenilikler
Çalışma Alanı İşlemleri
Şablonlarla Çalışma